X
بیست و نهمین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد
 

بیست و نهمین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد

سه‌شنبه هفدهم فروردین‌ماه 1400 جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران میزبان نخستین جلسه‌ی شورای‌ عالی در سال جدید و بیست‌و نهمین جلسه‌ی شورای عالی هفتم بود.
پنجشنبه، 19 فروردین 1400 | Article Rating
سه‌شنبه هفدهم فروردین‌ماه 1400 جامعه‌ی حسابداران رسمی ایران میزبان نخستین جلسه‌ی شورای‌ عالی در سال جدید و بیست‌و نهمین جلسه‌ی شورای عالی هفتم بود.
در آغاز جلسه، دکتر سعید جمشیدی فرد، رئیس شورا، ضمن خیر مقدم و اعلام رسمیت جلسه، ابتدا درگذشت آقایان غلامعلی خسروی و رضا قندی، اعضای گرانقدر جامعه، را طی هفته‌های گذشته تسلیت گفتند و سپس ایشان و سایر اعضا آغاز سال نو، ایام نوروز باستانی و اعیاد شعبانیه، را شادباش گفتند.

در ادامه، نخست دکتر سید رحمت‌اله اکرمی، نماینده‌ی وزیر محترم امور اقتصادی در شورای عالی، ضمن اعلام موافقت وزارت امور اقتصادی و دارایی با کلیات بازنگری حق‌الزحمه‌ی حسابرسی در راستای ابهام‌زدایی تأکید نمودند اختلاف‌نظر تنها در روش و مدل کار ارایه‌شده است و ابراز امیدواری کردند که با اجماع در این زمینه الگوی مربوط نهایی گردد. سپس ایشان، گزارشی از آغاز فاز نخست پروژه حسابرسی مستقل صورت‌های مالی واحدهای گزارشگر بخش عمومی توسط مؤسسات حسابرسی عضو جامعه ارایه داده و عنوان کردند حسابرسی چهار واحد گزارشگر بخش عمومی توسط مؤسسات حسابرسی شروع شده و در نهایت اميدواريم كه با ظرفيت حدود 500ر3 واحد گزارشگر بخش عمومی، به تدریج تسری يابد.

نخستین دستورجلسه‌ی شورا، تأیید صلاحیت اعضای جایگزین در کارگروه‌های کنترل کیفیت، قوانین و مقررات و فناوری اطلاعات بود و اعضای پیشنهادی هیأت مدیره در این خصوص به تأیید اعضای شورای عالی رسید. در این زمینه، اعضای شورای عالی بر فعال‌سازی، برنامه محور بودن و استفاده از ظرفیت کامل کارگروه های تخصصی تاکید داشتند.
در ادامه، گزارش سه‌ماهه‌ی سوم فعالیت کارگروه‌های تخصصی و اقدامات انجام‌شده در این دوره‌ی زمانی به اطلاع اعضای شورای عالی رسید. در این زمینه، هریک از اعضای شورا نکاتی را بیان نمودند و مقرر شد گزارش فعالیت نظارت حرفه‌ای مبتنی بر نقاط ضعف و قوت و پیشنهادها و راه‌حل های مربوط نیز در راستای آسیب شناسی و رفع و معضلات ارایه شود.
دستورجلسه‌ی بعدی طرح گزارش تکالیف هیأت مدیره در خصوص رفع موضوع بندهای گزارش حسابرسی بود و اهم اقدامات صورت گرفته در این زمینه به اطلاع اعضای شورای عالی رسید و اعضای شورای عالی نيز نظرات خود را در این خصوص بیان کردند.
دستور جلسه پایانی طرح استعفای عضو هیأت مدیره و انتخاب جایگزین بود و مقرر شد رزومه‌ی داوطلبان عضویت در هیأت مدیره ارائه و برمبنای شاخص‌های مربوط اولویت‌بندی و در جلسه‌ی آتی شورا مطرح شود.
تصاویر
  • بیست و نهمین جلسه‌ی شورای عالی هفتم برگزار شد
ثبت امتیاز
اشتراک گذاری